We wtorek 17.12.2019 uczniowie klas najmłodszych (1a, 2a, 2b, 3a) uczestniczyli w spotkaniu w Komendzie Powiatowej Policji w Łobzie.Uczniowie mieli okazje dokładnie zwiedzić Komendę oraz zapoznać się z pracą policjantów poszczególnych wydziałów między innymi pracą policjantów dyżurnych, technika kryminalistycznego oraz zastępcy Komendanta. Uczniowie poznali również pracujące zwierzęta czyli dwa policyjne psy (Zorro i Pastor) oraz wzięli udział w lekcji pokazowej z przewodnikiem asp. Adamem Maćkowiakiem. Prezentacją sposobów postępowania i zbierania dowodów na „miejscu zbrodni” zajął się technik kryminalistyki mł. asp. Igor Naumiec. Na koniec każdy z uczniów miał okazje zobaczyć a także wypróbować sprzęt znajdujący się w radiowozie. O organizacje całego spotkania i warsztatów zadbała Pani Podkomisarz Magdalena Rymszewicz. Bardzo dziękujemy ❤️
2 A W FABRYCE BOMBEK
W dniu 5 grudnia klasa 2 "a" wraz z opiekunami odwiedzila fabrykę Bombek Glass Color w Koszalinie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki bombek których produkcja odbywa się ręcznie. Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu, jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek.
15
WYCIECZKA KLASY I A DO ,,FABRYKI BOMBEK”
Dnia 16.12.2019r. klasa I a wybrała się na wycieczkę do ,,Fabryki Bombek”, która znajduje się w Nacławiu. Firma ta zajmuje się produkcją bombek choinkowych. Wyroby, które tu powstają są niepowtarzalne, bo wykonywane są ręcznie (od dmuchania, przez srebrzenie, maczanie, dekoracje). Specjalizacją są bogate i skomplikowane dekoracje, do których stosuje się sztuczną biżuterię, brokaty, pasmanterię, silikony.
Uczniowie w pierwszej części zwiedzali fabrykę, gdzie mogli obserwować jak powstaje bombka. W drugiej części uczestniczyli w warsztatach edukacyjno- plastycznych. Podczas takich zajęć dzieci zapoznają się z procesem powstawania ozdób choinkowych oraz poznają historię ozdabiania choinki. Na warsztatach dzieci uczą się malowania bombek i wykonywania ozdób okolicznościowych. Po zwiedzaniu oraz warsztatach wszyscy udali się do sklepu firmowego, w którym mogli kupić piękne bombki wraz z dedykacją.
Edyta Wilk
45
Wizyta w sądzie klas IIb i IIIa.
Dnia 11 grudnia 2019r. klasa IIIa oraz IIb udała się na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Łobzie. Podczas wizyty uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania tej instytucji, a także wzięli udział w prelekcji na Sali sądowej. Zajęcia przeprowadził Pan Sędzia Arkadiusz Krupa, dzięki któremu dowiedzieliśmy się na czym polega praca sędziego i pozostałych osób pracujących w sądzie oraz jakie prawa i obowiązki ma młody człowiek funkcjonujący w środowisku szkolnym i rodzinnym.
Atrakcją podczas wykładu była możliwość wejścia w rolę adwokata, świadka czy oskarżonego zasiadając przy tym na konkretnych miejscach Sali sądowej. Każdy mógł również przymierzyć togę oraz nałożyć łańcuch z wizerunkiem orła aby poczuć się jak prawdziwy sędzia. Uczniowie z chęcią włączali się do rozmowy, zadawali mnóstwo pytań, co świadczyło o dużym zainteresowaniu omawianymi tematami.
Wycieczka była dla dzieci ciekawą formą zdobycia wiedzy i nowych doświadczeń. Wszyscy zgodnie wykazali chęć przestrzegania prawa poprzez kontrolowanie swoich czynów i zachowań.
Paulina Michaluk
14
Wycieczka do Koszalina klas II b i III a.
28 listopada 2019 r. klasa II b i III a udała się na wycieczkę do Koszalina. Uczniowie odwiedzili YellowPark i uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych pt. „Magnetyczne siły”.
Zajęcia dotyczyły magnetyzmu i związanych z nim ciekawostek. Dzieci uczestniczyły w wielu eksperymentach, w których poprzez zabawę tłumaczone były najważniejsze zagadnienia ferromagnetyków oraz cech metali żelaznych. Mogliśmy zdobywać wiedzę i przy tym świetnie się bawić.
Po wizycie w warsztatowni nadszedł czas na umysłowy odpoczynek. Wybraliśmy się więc do kina na film animowany pt. „Kraina lodu 2”. Uczniowie z zaciekawieniem śledzili dalsze losy Elsy i Anny oraz sympatycznego bałwanka Olafa.
Najbardziej wyczekiwanym punktem wycieczki była jednak wizyta w McDonald’s. Z uśmiechami na twarzy i pełnymi brzuchami wróciliśmy do domów.
Paulina Michaluk
22
Charytatywna zbiórka...
W dniach 27.11- 04.12.2019 r. w naszej szkole odbyła się mikołajkowa zbiórka artykułów szkolnych. Rzeczy zostały przekazane Klinice Pediatrii, Hemato - Onkologii i Gastroenterologii PUM w Szczecinie. Przekazane paczki wywołały wielkie uśmiechy na twarzach dzieci, a także personelu. Zebrane kolorowanki, bloki czy kredki z pewnością umilą czas małym pacjentom.
Patrycja Grzegorczyk
„Choinka tradycją malowana”
Na świetlicy zorganizowano konkurs -„Choinka tradycją malowana. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów tematyką świąteczną, zwyczajami i tradycjami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia. Udział w konkursie stworzył dzieciom okazje do doskonalenia pracy w grupie, pogłębiania osobistych zainteresowań, prowokował do poszukiwań i zaspakajania ciekawości. Wszystkie dzieci za pięknie wykonane prace zostały obdarowane drobnymi upominkami oraz słodyczami. Czas spędzony w świetlicy został dobrze zagospodarowany , wykorzystane zostały uzdolnienia, zainteresowania, kreatywność i samodzielność dzieci. Dzięki zorganizowanym spotkaniom uczniowie mają okazję poznać się, wspólnie pobawić, porozmawiać i zintegrować podczas zajęć.
Sylwia Michałowska
Odwiedziny Świętego Mikołaja w klasie I a
Mikołajki to szczególny dzień, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. Mimo braku białego puchu w dniu 6 grudnia 2019r. przybył do klasy I a, długo wyczekiwany Gość- Święty Mikołaj. Dzieci powitały go radośnie piosenką. Uczniowie śmiało podchodziły do Mikołaja i odpowiadały na jego pytania, a w zamian otrzymały upragniony prezent, który wywołał uśmiech na ich twarzach. Za otrzymane upominki dzieci wręczyły Mikołajowi słodki upominek. Na koniec wizyty zrobiliśmy sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcia i zaprosiliśmy go na przyszły rok. Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości.
Edyt Wilk
17
Wizyta Mikołaja...
6 grudnia naszych uczniów,tych najmłodszych i tych trochę starszych, odwiedził najprawdziwszy Mikołaj wraz z uroczymi Ṡnieżynkami. Rzecz jasna, że nie przybył z pustymi rękami, ale z koszem przepysznych słodkości, którymi hojnie obdarowywał wszystkie klasy, z niektórymi uwieczniając się na zdjęciach, które można obejrzeć poniżej...
21
Ogólnopolski Dzień „Śniadanie Daje Moc!”
Nasi najmłodsi uczniowie doskonale znają zasady zdrowego i racjonalnego odżywiania.By jeszcze bardziej pogłębiać swoją wiedzę oraz dzielić się nią z innymi, uczniowie klas 1a, 2a, 2b oraz 3a wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc!”. Tego dnia uczniowie w swoich klasach przygotowali zdrowe kanapki oraz inne przekąski, które wspólnie zjedli. Prócz zajęć praktycznych uczniowie dowiedzieli się także wielu ciekawostek na temat zdrowia i odżywiania. Wspólnie z wychowawcami porozmawiali także o problemie jakim jest głód.
Paula Maciejewska
36
Lekcja historii w... Berlinie
2 grudnia uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii, która odbyła się w Berlinie. Tematem zajęć była powojenna historia Europy, a w szczególności podział Niemiec, powstanie Muru Berlińskiego, okres zimnej wody oraz zjednoczenie Niemiec. Odwiedziliśmy również Jarmark Bożonarodzeniowy, tym razem nasz wybór padł na jarmark przy Placu Poczdamskim.
8
XII TURNIEJ GWIAZDECZEK OLIMPIJSKICH
W dniu 2 grudnia 2019 r. w Hali Sportowo – Widowiskowej w Łobzie odbył się gminny XII Turniej Gwiazdeczek Olimpijskich. Jest to cykliczna impreza organizowana przez Starostwo Powiatowe w Łobzie, która ma na celu upowszechnianie sportu w Powiecie Łobeskim wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Do rywalizacji zespołowej polegającej na udziale w serii wyścigów sprawnościowych przystąpiły reprezentacje najmłodszych sportowców ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 3. Rozegrano wiele konkurencji, które wymagały od dzieci wszechstronnej aktywności ruchowej. Nasi uczniowie zajęli poszczególne miejsca:
Klasa I a- III miejsce
Klasa II a i II b- I miejsce
Klasa III a- III miejsce
Klasę I a przygotowywała Pani Edyta Wilk, klasy II a, II b i III a - Pan Mariusz Poniewiera i Pan Grzegorz Pawlak. Nasi uczniowie z klas II będą reprezentować naszą szkołę na Powiatowym Turnieju Gwiazdeczek, który odbędzie się 11.12.2019r. w Resku. Trzymamy kciuki za naszych najmłodszych sportowców i życzymy dalszych sukcesów.
Edyta Wilk
Mariusz Poniewiera
Grzegorz Pawlak
58
Andrzejki- zabawy, wróżby oraz gry w klasie Ia
Jak co roku, ostatniego dnia listopada nadchodzi cudowna, magiczna i jedyna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów oraz wróżb. To noc andrzejkowa, która jest wspaniałą okazją do cudownej zabawy. W klasie Ia uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedział, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą, dlatego nie należy w nią wierzyć, a całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka. Zabawa andrzejkowa sprzyjała integracji uczniów klasy I, a zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy show.
Edyta Wilk
46
"Każde pokolenie ma swój czas..."-wieczornica w ŁDK z udziałem uczniów i ich rodziców
„Każde pokolenie ma własny czas,Każde pokolenie chce zmienić świat,Każde pokolenie odejdzie w cień,A nasze – nie…”
28 listopada 2019 r. o godz. 17:00 w Łobeskim Domu Kultury przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza, zaproszeni rodzice, goście oraz mieszkańcy Łobza wzięli udział w wieczornicy pod hasłem „Każde pokolenie ma swój czas…”.
Spotkanie było niezwykłe, a to za sprawą rodziców i ich dzieci, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się w przebieg uroczystości, śpiewając, recytując i czytając wybrane teksty ukazujące różnice i podobieństwa między pokoleniami. Scenariusz przygotowały panie: Joanna Marek i Agnieszka Kopryna, o oprawę muzyczną zadbali państwo Grzegorz i Dorota Stefanowscy, a dekorację opracowała pani Ewa Makarewicz.
Akademię rozpoczęła absolwentka naszej szkoły – Daria Knobloch, która zagrała dwa utwory na akordeonie. Następnie prowadzący – Hanna Poniewiera (VII a) i Mateusz Ceholnyk (VII a) zabrali zgromadzonych w niezwykły świat dzieci i dorosłych, świat, w którym przeplatają się marzenia, relacje i wartości obu stron. Narrację wzbogaciły utwory muzyczne śpiewane przez solistki: Maję Mazur (VII a), Dominikę Siwińską (VIII a), Paulinę Karpińską (VIII d) i Hannę Siwiecką (VII d). Całość dopełniły występy uczniów i ich rodziców. Mogliśmy usłyszeć Martynę Różańską (VII a) i jej tatę Pawła, którzy w prezentowanym liryku próbowali zdefiniowa
szczęście, następnie Aleksandrę Kotwicką (VII a) i jej mamę Agnieszkę w gorzkim, lirycznym monologu na temat przedstawicieli XX wieku, Michalinę Gronowicz (I a) z mamą Aleksandrą w utworach pełnych wyznań i wzruszenia, Michała Rokosza (VIII a) z tatą Markiem w ironicznym wierszu ukazującym różnice między kobietami a mężczyznami i w końcu, Zuzannę Płowczyk (VII a) z mamą Eweliną w utworze stanowiącym podsumowanie rozważań na temat wielobarwności pokoleniowej. Z kolei Hanna Rzepkowska, Paweł Andryszak i Natalia Kubacka – uczniowie z klas I-III, odczytali swoje refleksje dotyczące tego, jak wygląda świat dziadków i rodziców w zestawieniu z ich własnym – dziecięcym. Dodatkowym punktem spotkania był taniec, najpierw krakowiak w wykonaniu uczniów klasy I a przygotowanych przez panią Edytę Wilk, a następnie jive, który zatańczyli dla zgromadzonych uczniowie klasy VII a – Stanisław Musiałowski i Mikołaj Posłuszny ze swoimi partnerkami. Momentem niezwykle wzruszającym było wykonanie piosenki Czesława Niemena pt. „Sen o Warszawie” przez Maję Mazur przy akompaniamencie Aleksandry Kotwickiej (pianino) i jej taty – Grzegorza (gitara).
Wieczornicę podsumowała swoim występem Dominika Siwińska, prezentując zgromadzonym piosenkę pt. „Pokolenie”, po czym organizatorki oraz pan dyrektor wręczyli podziękowania i słodkie upominki zaangażowanym rodzicom i ich dzieciom.
W części nieoficjalnej spotkania mogliśmy usłyszeć, że tego typu przedsięwzięcia powinny być organizowane częściej. Była refleksja, wiele ciepłych słów, a także prośba o kontynuowanie akcji w kolejnym roku, co możemy już dzisiaj obiecać.
Dziękuję wszystkim uczniom oraz ich rodzicom za zaangażowanie w organizację tegorocznej wieczornicy. Myślę, że wielu jej uczestników uświadomiło sobie, że kolejne pokolenia różni wiele, ale właśnie w tej odmienności tkwi wielka siła, bo przecież „Każde pokolenie ma własny czas, każde pokolenie chce zmienić świat…”.
Joanna Marek
52...i część 2...
ANDRZEJKI W II B
Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. W piątek 29 listopada urządziliśmy więc klasowe Andrzejki. Wykonaliśmy wiele ciekawych i zabawnych wróżb m.in. wróżbę w kubeczkach, w której dzieci losowały jeden z nich odkrywając jaka przyszłość się pod nim kryję; wyścigi butów; przebite serce; urodzinową numerologię; wróżbę z kolorami; magiczną cyfrę z kostek do gry, itp. Podczas zabawy towarzyszyły nam tańce i śpiewy, a koniec dnia urozmaicił smaczny poczęstunek w postaci pizzy.
Klasa świetnie się bawiła, wszyscy czekają z niecierpliwością co przyniesie im los i czy wykonane wróżby mogą się spełnić.
Paulina Michaluk
6
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W II B
25 listopada swoje święto obchodzi Pluszowy Miś. Jest to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Każde z dzieci przyniosło w tym dniu swojego ulubionego pluszaka, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole.
Poznali historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta tej najpopularniejszej dziecięcej zabawki. Następnie uczniowie prezentowali swoje ulubione misie, uczestniczyli w grach i zabawach, wyklejali podobizny swojego misia. Na koniec obejrzeliśmy bajkę pt.”Miś Uszatek”, po czym zgodnie stwierdziliśmy, że świat bez przyjaciół byłby bardzo ubogi .
Paulina Michaluk
Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy-warsztaty klas I-III
W dniach 15-19.11.2019 r. w klasach I-III odbyły się warsztaty nawiązujące do Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci. Nasi najmłodsi uczniowie dowiedzieli się jak w pozytywny sposób można radzić sobie ze złością. Porozmawialiśmy również o tym, czym jest przemoc oraz jak należy reagować kiedy widzimy, że komuś dzieje się krzywda. Pod koniec naszego spotkania uczniowie wykonali Herb Superbohatera- bohatera który szanuje i nie krzywdzi innych.
4
Koncert hip-hopowy "Wyrwani z Niewoli"
Dnia 27.11.2019r. w naszej szkole odbył się wyjątkowy w swoim rodzaju koncert Hip-Hopowy "Wyrwani z Niewoli" rapują modlitwę mówiąc o wyjściu z różnych nałogów życia, wołają o uzdrowienie ran serca i ciała.
Każde słowo piosenki wynika z ich doświadczenia. Tutaj nie ma miejsca na teoretyczne rozważania. Pokazali jak można Oddać swoje życie Jezusowi Takiej miłości, która uwalnia od grzechu, nawraca serce i życie. Pozwala trwać w radości i wolności od zła - Tak zrobili to oni Piotr i Jacek którzy tworzą piosenki o tym mówiące.
"Wyrwani z Niewoli", nie bez przyczyny jeżdżą po całej Polsce i pokazują jak można wyjść z nałogów swojego życia. Dają świadectwo swojego nawrócenia, i powrotu do normalności. Jacek oraz Piotr ,niejeden raz doświadczyli dna: przemoc, narkotyki, odrzucenie – to był ich chleb powszedni. Ale pokazali nam jak oni w Kościele spotkali Jezusa, który uzdrowił ich serca i życie. Dziś maja swoje wspaniałe rodziny.Pokazali nam jak można wyjść z nałogów swojego życia ale to wszystko zależy od naszej wewnętrznej woli. To spotkanie zostanie miło w naszej pamięci i da nam wiele do przemyśleń.
Ks.Paweł Górzyński
10
SPOTKANIE RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO Z DYREKTOREM SZKOŁY
27 listopada br. Rada Samorządu Uczniowskiego w składzie : Michał Rokosz – przewodniczący, Aleksandra Kotwicka – zastępca, Weronika Cerkaska – zastępca, spotkała się z Dyrektorem szkoły, p. Mirosławem Łowkietem. Celem spotkania było przedstawienie przez uczniów swoich postulatów zgłaszanych podczas kampanii wyborczej.
Przedstawiciele społeczności uczniowskiej w rzeczowej argumentacji przekonywali p.Dyrektora o tym,że ich pomysły są ciekawe i warte tego, aby wdrożyć je w życie szkoły. Postulowali m.in. o odrestaurowanie boksów na rowery, umieszczenie dystrybutorów z wodą, szczęśliwy numerek każdego dnia; organizację targów andrzejkowych , dnia tematycznego, wieczoru filmowego.
W trakcie dyskusji Pan Dyrektor odnosił się do zgłaszanych postulatów i uznał, że wiele z nich jest bardzo ciekawych i możliwych do zrealizowania w najbliższych tygodniach i miesiącach. Niektóre wymagają akceptacji i zatwierdzenia przez Radę Pedagogiczną.
Prawo do decydowania o życiu w szkole to kolejna ważna lekcja demokracji. Młodzi samorządowcy uświadomili sobie , że wiele przedsięwzięć wymaga zaangażowania nie tylko dyrektora, nauczycieli i rodziców, ale przede wszystkim uczniów.
Opiekun SU
Beata Chłopik
#GoBlue – siódmoklasiści pamiętają o Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka
„Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów.
Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku”
Janusz Korczak
20 listopada 2019 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który został uchwalony z okazji utworzenia przez UNICEF najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka.
W związku z obchodami tego dnia uczniowie klas VII z wychowawczyniami - panią Joanną Marek (VII a), Eweliną Łuczak (VII b), Joanną Wierudzką (VII c) i Martą Siwińską (VII d) postanowili włączyć się do tegorocznej akcji pod hasłem #GoBlue. Symbolem UNICEF jest kolor niebieski, który „gwarantuje prawa wszystkim dzieciom”. Dlatego w środę młodzież klas siódmych przyszła do szkoły ubrana na niebiesko i wzięła udział w pogadankach z wychowawcami na temat swoich praw, by w ten sposób przyłączyć się do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także angażują się w globalną kampanię UNICEF. Dodatkowo uczniowie klasy VII a już kilka tygodni wcześniej przystąpili do pracy nad przygotowaniem krótkiego filmu obrazującego wybrane prawa dziecka (film do obejrzenia poniżej). Tym samym młodzi ludzie zasygnalizowali swoją solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Uczniowie chcieli także zwrócić uwagę na potrzebę ich rozwoju i decydowania o sobie, przy jednoczesnym podkreśleniu rangi tych wszystkich dorosłych, którym poszanowanie praw nieletnich leży na sercu.
Dziękuję siódmoklasistom za właściwe podejście i zaangażowanie w tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Jestem przekonana, że coroczna kampania UNICEF jest szansą na to, aby głos każdego dziecka został usłyszany.
Joanna Marek
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Wszystkie