Magiczna jesień o złocistych i ciepłych barwach zawitała do naszej szkoły, o czym można się przekonać, oglądając poniższą sesję tematyczną...
Samorząd Uczniowski
z opiekunem
panią Moniką Jałowiec
/foto: pani Marta Puzyrewska/
Magiczna jesień o złocistych i ciepłych barwach zawitała do naszej szkoły, o czym można się przekonać, oglądając poniższą sesję tematyczną...
Samorząd Uczniowski
z opiekunem
panią Moniką Jałowiec
/foto: pani Marta Puzyrewska/
11 odważnych uczniów podeszło dzisiaj w Trójce do konkursu ortograficznego, w którym należało wykazać się znajomością zasad językowych oraz umiejętnością stosowania ich w praktyce. Za kilka tygodni poznamy wyniki. Trzymajcie za nich !
Joanna Marek
W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 1A, 1B, 2A, 2B, 3A,4B i 5A pod opieką nauczycieli: Sandry Ziediņa, Jolanty Śliwy oraz Marty Puzyrewskiej uczestniczyli w wycieczce do Drawska. Celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu o charakterze kulturalno-rozrywkowym przedstawionym przez Wrocławski Teatr Konik pt. ,,Różnorodności Kultur Europy”. Młodzi widzowie poznali historię 9- letniego Kuby, który wraz ze swoim pieskiem - Puszkiem odbył podróż po kilku krajach Europy (Niemcy, Francja, Włochy , Hiszpania, Anglia). Podczas spektaklu uczniowie dowiedzieli się jakie są zwroty w ich ojczystych językach, a także przewidziano momenty, w których mali widzowie zaproszeni zostali na scenę i pomagali bohaterom rozwikłać zagadki. Wartka i dynamiczna akcja spektaklu przykuwała uwagę i nie pozwalała na nudę.
Sandra Ziedina
„Przyjaciele Zippiego”
W naszej szkole realizowany jest program „Przyjaciele Zippiego”. Uczniowie klas I a, II a i II b systematycznie spotykają się z patyczakiem Zippim i jego przyjaciółmi. W trakcie zajęć pojawia się wiele okazji do zabawy, ćwiczeń i rozmów o sprawach ważnych na tym etapie życia, o przyjaźni, o zmianach jakie zachodzą w nas i wokół nas, o sukcesach i porażkach oraz sposobach radzenia sobie z trudnościami. Dzieci poszukują rozwiązań jak prosić o pomoc i być pomocnym. Uczą się nazywać i rozpoznawać emocje.
D.Łykowska
A. Moskal
S.Michałowska
Język angielski, język niemiecki... nie takie straszne, a w tym przypadku bardzo ciekawe ... Super inicjatywa, która pobudza do kreatywności, zachęca do nauki i zabawy z nauką, czyli Powiatowy Maraton Językowy, którego pierwszy etap już za nami, a teraz czas na etap związany ze znajomością języka, a później konkurs wokalny !
W dniu 18 października 2024 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Łobzie odbyło się uroczyste podsumowanie pierwszego etapu Powiatowego Maratonu Językowego pn: „Pocztówka z wakacji”.
Pomysłodawczynią maratonu jest Pani Marta Siwińska nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 3 Łobzie.
Powiatowy Maraton Językowy objęty został Patronatem Starosty Łobeskiego.
Nagrody wręczyli Krystyna Bogucka Członek Zarządu Powiatu w Łobzie oraz Mariusz Szpryngacz Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji.
W podsumowaniu udział wzięli również Mirosław Łowkiet Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Łobzie oraz nauczyciele i rodzice z nagrodzonymi uczniami ze szkół podstawowych powiatu łobeskiego.
W pierwszym etapie maratonu nagrody otrzymali:
w kategorii klas I - III
1 miejsce Oliwia Rojek - SP 3 w Łobzie
2 miejsce Wiktoria Lewińska - SP Starogard
3 miejsce Zosia Karolkowska - SP 3 w Łobzie
w kategorii klas IV - VI
1 miejsce -Jagoda Skąpska - SP 2 w Łobzie
2 miejsce Kaja Pietraszewska - SP 3 w Łobzie
Ex aequo 3 miejsce Magdalena Andrzejczak - SP 1 w Łobzie i Julia Sowińska SP 2 w Łobzie
w kategorii klas VII - VIII
1 miejsce Weronika Jawoszek - SP Starogard
2 miejsce Antek Pietraszewski - SP 3 w Łobzie
3 miejsce Martyna Wiza - SP Bełczna
Serdecznie gratulujemy, a także dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, a także czekamy na kolejne etapy Powiatowego Maratonu Językowego!
Dnia 16 października 2024 roku uczniowie klas 4a i 4b mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z ratownikiem medycznym, które odbyło się z okazji Dnia Ratownictwa Medycznego. Wydarzenie miało na celu przybliżenie dzieciom pracy ratowników oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.
Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji, podczas której ratownik medyczny opowiedział o swojej pracy, o tym, jak przebiega interwencja w nagłych wypadkach oraz jak wygląda codzienność w zawodzie ratownika. Uczniowie mieli także możliwość zwiedzenia wnętrza karetki pogotowia , co wzbudziło ogromne zainteresowanie i pozwoliło im lepiej zrozumieć, jakie wyposażenie jest niezbędne podczas akcji ratunkowych.
Największą atrakcją była jednak praktyczna część spotkania, w której uczniowie mieli okazję przećwiczyć podstawowe zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) na fantomie. Każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił pod czujnym okiem ratownika, ucząc się jak poprawnie udzielać pomocy osobie nieprzytomnej.
Odbyła się też wystawa prac plastycznych uczniów, które przygotowali na temat pierwszej pomocy i ratownictwa medycznego. Kolorowe plakaty i rysunki pokazywały, jak dzieci rozumieją zasady ratowania życia oraz jak ważną rolę odgrywają ratownicy medyczni w społeczeństwie.
Spotkanie było nie tylko pouczające, ale także inspirujące, a uczniowie z pewnością na długo zapamiętają zdobyte umiejętności oraz wiedzę na temat ratowania życia.
Dziś, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, odbył się uroczysty apel, podczas którego mieliśmy okazję wspólnie świętować i docenić trud oraz zaangażowanie wszystkich nauczycieli i pracowników naszej szkoły. To właśnie dzięki Wam nasza szkoła jest miejscem, gdzie uczniowie mogą się rozwijać, zdobywać wiedzę i czuć się bezpiecznie. Dziękujemy za codzienny wysiłek, pasję do nauczania oraz troskę o przyszłość młodych ludzi. Życzymy dalszych sukcesów, nieustannej inspiracji oraz satysfakcji z wykonywanej pracy!
Samorząd Uczniowski
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie klas I-III przygotowali okolicznościowe kartki, które zostały wykonane różnymi technikami plastycznymi.
Kartki, wraz z życzeniami, zostały wręczone przez uczniów Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły jako miły gest, wyrażający wdzięczność za trud wkładany w codzienne nauczanie i wychowanie.
P. Rajca
Już są
Wyniki pierwszego etapu Powiatowego Maratonu Językowego ph. pocztówka z wakacji
Nagrody otrzymują :
w kategorii klas I - III
m. - Oliwia Rojek - SP 3 w Łobzie
m. - Wiktoria Lewińska - SP Starogard
m. - Zosia Karolkowska - SP 3 w Łobzie
w kategorii klas IV - VI
m. - Jagoda Skąpska - SP Starogard
m. - Kaja Pietraszewska - SP 3 w Łobzie
Ex aequo
m. - Magdalena Andrzejczak - SP 1 w Łobzie i Julia Sowińska SP 2 w Łobzie
w kategorii klas VII - VIII
m. - Weronika Jawoszek - SP Starogard
m. - Antek Pietraszewski - SP 3 w Łobzie
m. - Martyna Wiza - SP Bełczna
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za fantastyczne prace pełne wakacyjnych wspomnień i pozdrowień w języku angielskim i niemieckim! Wasza kreatywność nas zachwyciła! Każda pocztówka była wyjątkowa
Serdecznie zapraszamy na rozdanie nagród, które odbędzie się . (piątek) o godz. . w Starostwie Powiatowym w Łobzie. Będzie to doskonała okazja, aby spotkać się, podzielić wrażeniami i wspólnie świętować sukcesy!
Do zobaczenia!
Liczna grupa uczniów SP 3 wystąpiła w Radowie Małym w biegach przełajowych. Uzyskaliśmy wiele wartościowych wyników:
Jagna Bobryk, Szymon Dawidowski,Marcel Borejszo
Karolina Dawidowska, Paweł Rejmer, Mark Niedźwiedzki, Lena Śliwa
Franciszek Bobryk, Igor Niedźwiedzki
4 miejsce: Lena Mosiądz, Filip Kubacki, Aleksandra Wawrzyniak, Pola Michota
5 miejsce: Paweł Andryszak, Aleksandra Wawrzyniak, Maja Rejmer
6 miejsce: Ewa Mechlińska, Antoni Pietraszewski.
Wszystkim należą się gromkie brawa za pokonanie trudnej trasy crossu.
Opiekę sprawował Mariusz Poniewiera
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zespół chłopców z klas VII- VIII w składzie: Wiktor Żaba, Paweł Abdryszak, Miłosz Dobrowolski, Antoni Pietraszewski, Kornel Kopryna, Maciej Kołakowski oraz Filip Urban okazał się najlepszy w gronie pięciu startujących szkół i uzyskał awans do zawodów wojewódzkich. Gratulujemy!!!
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej bardzo dobrze pobiegły także nasze dziewczęta z kl. VII - VIII w składzie: Nadia Franaszek, Lena Śliwa, Kornelia Macuga, Natalia Kubacka Maja Maduń, Hanna Rzepkowska oraz Lena Szkołut, zajmując drugą lokatę.
W Igrzyskach Dzieci startowali uczniowie klas V-VI. Zespół dziewcząt zajął trzecie miejsce, a drużyna chłopców uplasowała się tuż za podium.
Opiekunem drużyn chłopców był Grzegorz Pawlak, a dziewcząt Mariusz Poniewiera.
Naszym młodym biegaczom należą się wielkie słowa uznania za ambitną walkę na trudnej trasie biegu.
Dziś w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. Mimo stresu związanego z pierwszym występem, dzieci doskonale sobie poradziły i udowodniły, że są gotowe, aby stać się stuprocentowymi uczniami. Nasze pierwszaki ukoronowały swoje święto występami artystycznymi. W wydarzeniu brali udział również starsi uczniowie, którzy przywitali naszych pierwszkolasistów piosenkami, oraz wierszami. Następnie Pan Dyrektor dokonał pasowania, dotykając ramienia każdego ucznia dużym ołówkiem i wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”.
Kochane Pierwszaki! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!
P. Mosiądz
M. Latocha
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA w Trójce przebiegł pod znakiem prezentacji ciekawych książek oraz zespołowego działania...
klasa IV A czytała tekst
pt. "Przepraszam, smoku" Wiery Badalskiej z podziałem na role: smoków, rycerzy i narratorów
klasa V A i V B przedstawiały ulubione książki; piątoklasiści demonstrowali krótką recenzję oraz odczytywali interesujące fragmenty powieści, baśni lub legend
️ klasa VI A odgrywała w grupach scenki ulubionych utworów, wzbogacając pokaz przygotowanym wcześniej strojem
Tego dnia wszyscy uczniowie byli zgodni co do słów Kartezjusza, że „Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów".
Joanna Marek
W tym tygodniu w naszej szkole odbyły się warsztaty dla wszystkich klas I-III z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach programu WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”. Jak wiemy udzielanie takiej pomocy jest naszym obowiązkiem, jednak nie zawsze wiemy, jak się w takiej sytuacji zachować i jak pomóc osobie poszkodowanej. Dlatego ważne jest, aby już od najmłodszych lat instruować, uczyć, jak należy się zachować w sytuacji kiedy, ktoś potrzebuje naszej pomocy. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Uczniowie poznali procedury zachowanie się w sytuacjach zagrożenia życia. W czasie warsztatów musieli wcielić się w rolę ratownika medycznego. Mogli samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością pierwszej pomocy ćwicząc na fantomie oraz rówieśnikach. Była to doskonała lekcja połączona z zabawą.
M.Latocha
S.Ziedina
Z tej okazji na uczniów czekały różnorodne stacje zadaniowe, które sprawdziły ich umiejętności językowe w kreatywny sposób:
skanowanie kodów QR i rozwiązywanie zagadek,
gry online, które łączyły zabawę z nauką, wykreślanki literowe, które wciągnęły wszystkich w poszukiwania ukrytych słów, gra TABOO – emocjonujące wyzwanie, gdzie trzeba było opisać słowo bez używania kluczowych haseł.
Taka lekcja to świetna okazja, aby w formie zabawy doskonalić swoje umiejętności językowe oraz poszerzyć wiedzę o innych kulturach. Uczniowie pokazali ogromne zaangażowanie i kreatywność Brawo
M.Siwińska
Powered by aSc EduPage