Świąteczne życzenia
Dzień Patrona w naszej szkole!
Z okazji Dnia Patrona – Adama Mickiewicza, w naszej szkole odbyły się wyjątkowe wydarzenia, które pozwoliły uczniom poczuć ducha epoki romantyzmu!
Konkurs na portret Adama Mickiewicza.
Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie plastycznym, tworząc niezwykłe portrety naszego patrona. Kreatywność młodych artystów zachwyciła jury!
Pisanie "Inwokacji" gęsim piórem.
Przedstawiciele klas 4-8 wcielili się w samego Adama Mickiewicza, pisząc fragment "Inwokacji" gęsim piórem. Specjalnie przygotowane pióra, klasyczne ławki i niezwykła atmosfera przeniosły uczniów w romantyczne czasy naszego narodowego wieszcza.
Wszystkie prace uczniów można podziwiać na szkolnym korytarzu. Najlepsi zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, które wręczył osobiście Pan Dyrektor. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za zaangażowanie w obchody Dnia Patrona!
Elżbieta Wójcicka
Marek Rokosz
31
Udany występ SP 3 w Mistrzostwach Powiatu w siatkówce.
W rozegranych w Łobzie zawodach w siatkówce świetnie spisali się reprezentanci naszej szkoły. Drużyna dziewcząt wygrała wszystkie trzy mecze i zajęła w turnieju I miejsce oraz uzyskała awans do zawodów regionalnych.
Mistrzyniami Powiatu zostały: Natalia Kubacka, Nikola Studzińska, Lena Szkołut, Hanna Moskal, Anna Michałkiewicz, Hanna Michałkiewicz, Kornelia Macuga, Amelia Ptasińska, Nadia Franaszek, Marta Kawczak, Anna Matysiak oraz Lena Śliwa.
Bardzo dobrze spisał się także zespół chłopców, który zajął drugie miejsce. ,,Trójkę'' reprezentowali: Wiktor Dajnowski, Wojciech Siwiński, Kornel Kopryna, Maciej Kołakowski, Filip Urban, Wiktor Żaba, Jan Maruszewski, Antoni Pietraszewski, Filip Chwała, Kacper Pajek, Miłosz Dobrowolski, Piotr Strzelecki oraz Paweł Andryszak
Wielkie brawa dla naszych młodych siatkarek i siatkarzy.
Opiekunami zespołów byli Mariusz Poniewiera oraz Grzegorz Pawlak.
1
"Ale plama! Czyli dobre maniery i domowe afery" klasy V b.
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy Vb czytali króciutkie opowiadania autorstwa Zofii Staniszewskiej "Ale plama! Czyli dobre maniery i domowe afery". Uczniowie pracowali w grupach, ich zadanie polegało na wskazaniu nieprawidłowego zachowania na podstawie tekstu oraz jak się należałoby zachować w danej sytuacji, np. w kinie, przy obiedzie, w rozmowie z obcą osobą. Każda grupa prezentowała pokrótce swój tekst. Następnie uczniowie wykonali "Drzewko dobrych manier", wycinali kolorowe liście na których zapisali zasady dobrego zachowania. Na koniec zajęć rozwiązali test ze znajomości savoir-vivre'u.
Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Marta Puzyrewska
10
Wpinamy się na drzewo przygód
Wpinamy się na drzewo przygód
W ramach realizacji zadań „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” klasa 4a zrealizowała projekt pt. „Drzewo przygód”, który opierał się na książce „13-piętrowy domek na drzewie” autorstwa Andy'ego Griffithsa.
Celem projektu była promocja czytelnictwa oraz rozwijanie zainteresowań literackich wśród uczniów poprzez aktywne zaangażowanie w twórcze działania inspirowane książką.
Realizacja projektu:
Uczniowie poznali fabułę książki, która opisuje pełne humoru i fantazji przygody bohaterów w ich niezwykłym domku na drzewie. Następnie, na podstawie inspiracji z lektury, stworzyli własne „Drzewo przygód” – przestrzenną makietę, która odzwierciedlała ich interpretację książkowych wydarzeń.
Na drzewie znalazły się elementy takie jak:
- Szczekuś – szczekający pies,
- Gigagoryl,
- Latający kot,
- Wielki czerwony nochal,
- Potworna syrena,
- Alle balon,
- Pusia, która pogoniła kota gorylowi,
- oraz Superpalec.
Każdy z uczniów miał okazję zaprezentować własne pomysły i wnieść wkład w projekt, tworząc postacie i elementy, które najbardziej ich zaintrygowały podczas czytania książki.
Efekty projektu:
Realizacja projektu pozwoliła na osiągnięcie następujących celów:
- Rozwijanie wyobraźni i kreatywności – dzieci aktywnie tworzyły własne interpretacje książkowych przygód.
- Wzrost zainteresowania czytelnictwem – uczniowie z entuzjazmem zaangażowali się w omawianie treści książki i realizację działań z nią związanych.
- Promocja pracy zespołowej – wspólne tworzenie makiety umożliwiło uczniom ćwiczenie umiejętności współpracy i komunikacji.
Projekt „Drzewo przygód” został pozytywnie odebrany zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli. Uczniowie nie tylko rozwijali swoje kompetencje czytelnicze, ale również dobrze się bawili, co potwierdza skuteczność takich działań w promocji czytelnictwa.
Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Elżbieta Wójcicka
„Czytam sobie, czytam Tobie” - czyli klasa 4B tworzy audiobooka!
„Czytam sobie, czytam Tobie” - czyli klasa 4B w akcji! Audiobook w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
W zeszłym tygodniu uczniowie klasy 4B stanęli przed mikrofonem i zamienili się w prawdziwych lektorów! W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nagrywali audiobooka oparty na tekście „Zaczarowanej zagrody” opowiadania Aliny i Czesława Centkiewiczów. To była nie tylko świetna zabawa, ale także niezwykła lekcja pracy zespołowej i rozwijania kreatywności.
Każdy uczeń miał swoją rolę: od odczytywania fragmentów książki, po wcielanie się w postacie. Efekt? Niezapomniane doświadczenie i gotowy audiobook, który wszyscy z dumą prezentują swoim rodzinom i znajomym.
"To była niesamowita przygoda! Dzięki temu zrozumieliśmy, jak ważne jest uważne czytanie i jak wiele emocji można przekazać głosem!" – podkreślali uczestnicy.
Serdecznie gratulujemy całej klasie 4B za ich zaangażowanie i talent!
Czekamy na kolejne literackie inicjatywy! A Wy? Słuchaliście już audiobooka od klasy 4B?
M. Rokosz
Z Trójką na Jarmarku!
To właśnie dzisiaj, czyli 11 grudnia 2024 r. hala widowiskowo-sportowa w Łobzie zamieniła się w prawdziwie świąteczną krainę pełną ciepła, radości i wspólnoty!
Pan dyrektor rozpoczął to wyjątkowe popołudnie powitaniem wszystkich zaproszonych gości, rodziców i oczywiście uczniów. Następnie mogliśmy podziwiać przepiękne jasełka w wykonaniu uczniów klas I-III, które zachwyciły publiczność swoją autentycznością i urokiem.
Rozbrzmiewały również dźwięki kolęd i pastorałek, śpiewanych przez wszystkie klasy. Było to prawdziwe muzyczne święto, które przypomniało nam o najpiękniejszych tradycjach świątecznych.
W czasie jarmarku nożna było zakupić własnoręcznie wykonane przez uczniów ozdoby świąteczne, które zachwycały kreatywnością i dbałością o detale. Na miłośników słodkości czekały domowe wypieki, a do tego serwowaliśmy kawę i herbatę, które idealnie dopełniały tę wyjątkową atmosferę.
Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom i gościom za udział w tym pięknym wydarzeniu! Dzięki Wam poczuliśmy prawdziwą magię świąt i stworzyliśmy niezapomniane wspomnienia.
Do zobaczenia za rok .....
M.Siwińska
36
JAK ZOSTAĆ KIMŚ?
Uczniowie klasy 8a w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wzięli udział w projekcie: Jak zostać kimś?
Inspiracją do tworzenia prezentacji była książka autorstwa Agnieszki Trojan-Jaskot pod tym samym tytułem.
W książce znajdziemy opis 25 najpopularniejszych zawodów oraz testy sprawdzające predyspozycje do wykonania danego zawodu. Zaletą wydania jest wiedza podana w lekki i przystępny dla nastolatków sposób, wiele interesujących informacji, a także przydatne adresy. Dodatkowo książka podpowiada, jak rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz zawiera zabawne i satyryczne ilustracje.
Agnieszka Kopryna
Monika Jałowiec
Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Z TRÓJKĄ NA JARMARKU...
Jeśli chcą Państwo wejść w atmosferę świąteczną i przeżyć niezapomniane chwile z piosenką, dobrym słowem, pysznym poczęstunkiem i niezwykłą atmosferą przygotowaną przez uczniów, grono pedagogiczne i rodziców Trójki, to serdecznie zapraszamy 11 grudnia na godz.17.00 . do Hali Widowiskowo-Sportowej.
Mikołajkowe Halowe Mistrzostwa Powiatu w LA klas I -III
W rozegranych w Łobzie zawodach lekkoatletycznych kl.I - III doskonale spisali się nasi najmłodsi sportowcy.
Złote medal w biegu długim wywalczyli Marcel Borejszo i Szymon Dawidowski oraz w skoku w dal z miejsca Zofia Karolkowska, Pola Łukaszewicz i Piotr Druch
Drugie miejsce w biegu krótkim zajęli: Natalia Piotrowska, Aleksander Marecki i Igor Niedźwiedzki, w rzucie piłką lekarską Maja Galoch, Pola Rajca i Kuba Barcicki oraz w biegu długim Mark Niedźwiedzki
Na trzecim miejscu w biegu krótkim uplasowali się: Hania Tober oraz Cezary Wójcicki
Nas uczniowie okazali się także najlepsi w sztafeci 6 x 100 m. w składzie: Szymon Dawidowski, Julia Kmieć, Marcel Borejszo,Hanna Tober, Filip Kubacki oraz Natalia Piotrowska.
Nasza szkoła otrzymała za swój start okazały puchar zaś uczestnicy sportowych zmagań pamiątkowe medale i słodycze.
Wszystkim naszym sportowcom serdecznie gratulujemy
Do zawodów dzieci były przygotowywane przez nauczycieli WF: Elżbietę Wójcicką, Grzegorza Pawlaka i Mariusza Poniewierę.
17
BIBLIOTEKA MOICH MARZEŃ
„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka,
a biblioteka to świątynia jego myśli .”
29 listopada został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny ph. „Biblioteka moich marzeń”. Konkurs skierowano do dwóch grup wiekowych : uczniowie klas 1-3 oraz 4-5. Nasi wychowankowie, jak zawsze, wykazali się niezwykłą inwencją twórczą, kreatywnością oraz kunsztem artystycznym. Tym razem w jury „zasiedli” uczniowie klas pierwszych. A o to „werdykt” naszych najmłodszych adeptów nauki:
w kategorii klas 1-3:
I miejsce – Zuzanna Latocha – kl.3a
II miejsce – Amelia Turkiewicz i Marcel Borejszo – kl.2a
III miejsce – Szymon Dawidowski – kl.1a;
w kategorii klas 4-5
I miejsce – Dominika Komisarek – kl.4b
II miejsce – Rozalia Kopyść i Hanna Andryszak – kl.4b
III miejsce – Natalia Kosińska – kl.4a
Wyróżnienie – Maja Sucharska – kl.5a.
Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe i rzeczowe, które uroczyście wręczył dyrektor szkoły, Pan Mirosław Łowkiet.
Gratulacje!!!
Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
. Beata Chłopik
ANDRZEJKI w kl. 1-3
Dziś w naszej szkole odbyły się zabawy andrzejkowe dla klas 1-3 Uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, podróże a może jakaś inna niespodzianka. Oczywiście, każdy uczeń doskonale wiedzie, że wróżba jest magią i doskonałą zabawą więc nie należy traktować jej zbyt poważnie Zabawa andrzejkowa sprzyjała integracji dzieci z różnych klas.
Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają na przyszły rok
Podziękowania dla Samorządu Uczniowskiego oraz opiekuna Pani Moniki Jałowiec za zorganizowanie wspaniałej zabawy
Magdalena Latocha
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Wszystkie