I miejsce w Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych dla SP nr 3 w Łobzie.Złote medale zdobyły: Wiktoria Lewandowska, Julia Wojsz, Martyna Wilk, Magda Rosińska, Natalia Cichosz, Magda Teis, Alicja Staniszewska, Alicja Pieróg, Kornelia Pawlak, Agata Pieróg oraz Klaudia Tyrańska i Olga Poszytek. Opiekun zespołu Mariusz Poniewiera. Brawo dziewczyny!!!
SUKCESY TENISISTÓW STOŁOWYCH
Sukcesem zakończył się występ uczniów naszej szkoły w Mistrzostwach Powiatu w tenisie stołowym. Drużyna chłopców w składzie Kamil Kargul i Oskar Kargul zajęła I miejscei wywalczyła awans do zawodów regionalnych.
Zespół dziewcząt w składzie Natalia Cichoszi Katarzyna Dąbro uplasował sie na trzecim miejscu.
MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA DLA DZIEWCZĄT Z SP 3 ŁOBEZ
19 październikaw słoneczne przedpołudnie, tradycyjnie w Tychowie,odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Powiat łobeski w rocznikach 2002 - 2004 reprezentowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3 imienia Adama Mickiewiczaw Łobzie ( dawne Gimnazjum ), które dwa tygodnie wcześniej na zawodach w Resku w bezdyskusyjny sposób zwyciężyły w Mistrzostwach Powiatu. Już ten startpokazał, żenasze zawodniczki mogą sie włączyć do walki o czołowe lokaty. Występw Tychowie przeszedł jednak nasze najśmielsze oczekiwania. Dziewczyny z SP nr 3 w Łobzie pobiegły rewelacyjnie. Pokonywały trasę crossu jak natchnionei bezapelacyjnie zajęły pierwsze miejsce, zdobywając tytuł Mistrzyń Województwa. Złote medalistki objęły prowadzenie już na pierwszej zmianie i systematycznie powiększały przewagę nad resztą stawki. Pokonały trasę biegu ( 10 x 800 metrów)w czasie 31minut i 5 sekund wyprzedając drugą drużynę, SP5 Goleniów, ażo 51 sekund, czyli o około 300 metrów. Wyższość naszego zespołu musiało uznać18 szkół z całego województwa. W zeszłym roku po zajęciu czwartego miejsca dziewczęta obiecały że następnym razem wskoczą na podium - słowa dotrzymały. Zwyciężczynie zapewniły sobie udział wMistrzostwach Polski, które odbędą się wiosną.
Oto skład mistrzowskiej drużyny: Wiktoria Lewandowska, Julia Wojsz, Martyna Wilk, Magdalena Teis, Natalia Cichosz, Magdalena Rosińska, Alicja Staniszewska, Alicja Pieróg, Kornelia Pawlak i Agata Pierógoraz rezerwowe Klaudia Tyrańska i Olga Poszytek. Opiekunem zespołu był Mariusz Poniewiera. Większość złotych medalistek trenuje lekką atletykę w klubach Olimp i Trucht pod okiem Kazimierza Mikula oraz Elżbiety Romej. To także ich sukces! Zawodniczkom i trenerom gratulujemy!!!
Projekt "Szwajcaria - kraj i ludzie" cz.4 -Zegarki; cz.5-Scyzoryki; cz.6-Róg alpejski
SZWAJCARSKIE ZEGARKI
Szwajcaria to kraj od lat słynący z produkcji doskonałych zegarków. Nazwy takie jak Omega, Rolex, czy Tissot nieodmiennie kojarzą się ze Szwajcarią i jej tradycjami zegarmistrzowskimi. Mistrzowie zegarmistrzostwa z różnych krajów dumni byli z dyplomów kursów ukończonych w Szwajcarii, gdyż tamtejsze dyplomy dawały im swego rodzaju nobilitację. Szwajcarskie zegarki, oprócz precyzji, obdarzone są smakiem i "duszą". Nawet tanie plastikowe zegarki SWATCH są technologicznie produktami wysokiej jakości, których wzory są zmieniane co pół roku. Słynne miasto Montreux to w wolnym tłumaczeniu na polski po prostu "Zegarkowo". Tu produkowano kiedyś większość zegarków. Dziś ich produkcja rozrzucona jest po całym kraju: Genewa, Le Locle, La Chaux-de-Fonds, Biel, Grenchen, Brig, Zurych, St. Gallen i wiele innych miejscowości. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego markowe zegarki szwajcarskie są drogie? Odpowiedź jest prosta. Jeden markowy zegarek składa się z ok. 300 części. Ale koszty materiałowe to tylko ułamek wartości gotowego zegarka. Taki zegarek wymaga olbrzymiej ilości czasu. Jego wykonanie, poskładanie, dopasowanie wszystkich elementów wymaga średnio 150 godzin pracy! Najsłynniejsze zegarki produkowane w ilościach jednostkowych wymagają nawet do 2000 godzin ręcznej mistrzowskiej pracy.
Napis "Swiss made" oznacza, że mechanizm zegarka został wykonany w Szwajcarii, mechanizm został zamontowany do zegarka w Szwajcarii i że wykonawca przeprowadza kontrolę ostateczną zegarka w Szwajcarii, inaczej mówiąc cały zegarek jest produkcji szwajcarskiej. Taki zegarek kupić można wyłącznie w renomowanych punktach sprzedaży - inaczej może to być falsyfikat. Większość światowych producentów zegarków kupuje mechanizmy do swoich zegarków w Szwajcarii. Mają wówczas prawo używania na swoich zegarkach napisu "Swiss movement" lub "mouvement suisse". Jeśli napis będzie brzmiał "SWISS MOVT" albo jest malowany to z pewnością nie ma nic wspólnego ze Szwajcarią!
Polski
Deutsch
Schweizerdeutsch
zegarek
die Uhr
Gelerettli
SZWAJCARSKIE SCYZORYKI
Scyzoryk armii szwajcarskiej jest znany na całym świecie. Produkuje go fabryka VICTORINOX. Model "srebrny" został wprowadzony do produkcji przez firmę Victorinox w 1961 r. i przez te wszystkie lata był wielkim przebojem eksportowym szwajcarskiego przemysłu metalowego. Stał się jednym z najbardziej znanych symboli Szwajcarii. Scyzoryk ten waży 126 g, ma 111 mm długości i posiada: długie ostrze uniwersalne, piłę do drewna, otwieracz do konserw, śrubokręt i ściągacz izolacji przewodów.
Polski
Deutsch
Schweizerdeutsch
scyzoryk
das Taschenmesser
Sackhegel
RÓG ALPEJSKI
Róg alpejski (Alphorn) należy do rodziny rogów. Instrument znacznej długości (3,5-4 m), wykonany z drewna jodłowego. Drzewa te, rosnąc na zboczach gór wyginają się pod wpływem wiatru, stąd Alphorn ma specyficzny, łukowato zgięty kształt w okolicach czary. Nie posiada żadnych klap ani otworów, dlatego uzyskuje się na nim jedynie dźwięki naturalnego szeregu alikwotów. Ze względu na wielkość zwykle składa się z 2-3 części łączonych z sobą.
Do instrumentu przykłada się drewniany ustnik. Potęga brzmienia powoduje, że jest słyszalny w odległości dochodzącej nawet do 10 km. Znany w wielu regionach świata (Pireneje, Tybet, Karpaty, Kirgizja), najbardziej jednak rozpowszechnił się w Szwajcarii, stając się niemal symbolem narodowym. Pierwsze wzmianki o rogu alpejskim pochodzą z 1030 roku, kiedy to Ekkehard IV, benedyktyn z klasztoru w Sankt Gallen we wschodniej Szwajcarii, opisał pasterza grającego na alphornie swojemu stadu krów. Nazwa instrumentu znajduje się także we wpisach w księgach rachunkowych Klasztoru św. Urbana z roku 1527. Najwcześniejszy znany druk muzyczny na róg alpejski pochodzi ze Szwajcarii z regionu Appenzell, pojawia się w zbiorze muzyki Georga Rhau „Bicinia Gallica, Latina, Germanica et Quaedam Fugae” wydanej w Wittenberg (Niemcy) w 1545 roku. Alphorny były początkowo budowane i używane przez pasterzy w celu komunikowania się na znaczne odległości: ostrzegania przed niebezpieczeństwem, pędzenia stada do stajen. Ciekawe brzmienie alphornu inspirowało budowniczych i instrumenty były coraz dokładniej wykonywane. Powstało nawet kilka utworów specjalnie dedykowanych, jak "Sinfonia pastorella" na Alphorn i smyczki G-dur Leopolda Mozarta, Parthia Georga Druschetsky’ego „La Descente de la Courtille” Ryszarda Wagnera, czy "Alphorn" na waltornię, sopran i fortepian Ryszarda Straussa. Inspiracji dźwiękiem alphornu doszukamy się także w Symfonii Pastoralnej L. v. Beethovena, w czwartej części I symfonii J. Brahmsa czy wreszcie w Symfonii Alpejskiej Ryszarda Straussa.
13-ty...i do tego piątek, czyli na pewno pechowo i nieszczęśliwie!!! A tymczasem nic z tych rzeczy, ponieważ dzisiaj ta data łączyła się w naszej szkole, i nie tylko, z wydarzeniem kojarzącym się znacznie przyjemniej, a mianowicie z Dniem Edukacji Narodowej - Dniem Nauczyciela.Nie zabrakło więc kwiatów i życzeń dla pedagogów i pracowników szkoły, a kulminacją obchodów tego święta był uroczysty apel przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierownictwem Pań Beaty Zwolińskiej, Joanny Wierudzkiej i Elżbiety Wójcickiej, przy współpracy Grzegorza Stefanowskiego (chór) i Ewy Makarewicz. (dekoracja), z którego relację oraz zdjęcia możecie obejrzeć poniżej.
10 października uczniowie klasy II a i II e klas gimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Arkadiuszem Niemirskim, które miało miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łobzie. Podczas ciekawej i pełnej humoru prelekcji uczestnicy spotkania mieli okazjędowiedzieć się, że Arkadiusz Niemirski jest jednym z kontynuatorów słynnejserii „Pan Samochodzik” autorstwa Zbigniewa Nienackiego. W dorobku pisarza znajduje się również wiele innych powieści detektywistycznych dla młodzieży i dorosłych, m.in.: ”Zbrodnia prawie doskonała”, „Bożek Templariuszy”, „Testament Bibliofila”. Jego książki charakteryzuje przywiązanie do starych wzorców klasycznej powieści detektywistycznej i sensacyjnej w zderzeniu ze współczesnymi realiami. Tłem wydarzeń są najczęściej piękne rodzime miejsca historyczne.
Na zakończenie uczniowie, zachęceni przez pisarza, zadali mu szereg ciekawych pytań związanych z jego twórczością i życiem prywatnym. Z takiej niecodziennej okazji nie mogło zabraknąć również pamiątkowego zdjęcia i autografów.
Projekt "Szwajcaria - kraj i ludzie" cz.3 - Szwajcarskie sery
SZWAJCARSKIE SERY
Szwajcaria kojarzy się naturalnie z serem. Produkcja serów jest narodowym przemysłem Szwajcarii. Produkuje się tu pełen asortyment serów: twarde, półtwarde, extra twarde i świeże, łącznie około 450 rodzajów. Każdy producent pilnie strzeże receptury swojego sera, dlatego każdy region ma swoje specjały, a smakosze mają możliwość kosztowania różnorodnych serów w zależności od miejsca pobytu w Szwajcarii.
Doskonałe sery szwajcarskie eksportowane są do wielu krajów, także do Polski. Dwie trzecie eksportu obejmują sery twarde. Najpopularniejszym serem eksportowym jest Emmentaler, na drugim miejscu Appenzeller, dalej Tête de Moine AOC, Switzerland Swiss i Gruyère. Do produkcji serów wykorzystuje się połowę mleka wyprodukowanego w Szwajcarii, czyli prawie półtora miliona ton.
Dwie najbardziej znane tradycyjne potrawy szwajcarskie z sera to raclette i fondue. Obie potrawy polegają na rozpuszczaniu sera, ale całkowicie w inny sposób.
Raclette to ser twardy, który rozpuszcza się tradycyjnie z koła sera, odkrawając plastry sera lub korzystając z nowoczesnych grillów elektrycznych przez umieszczenie kwadratowych plastrów sera na specjalnych patelenkach do rozpuszczania.
Fondue to z kolei ser starty na wiórka, rozpuszczony w specjalnym kamionkowym naczyniu zwanym caquelon, umieszczonym na specjalnej podstawce z płonącym płomieniem. Fondue można też przygotować bez sera na różne sposoby.
Obie potrawy są ulubionymi potrawami Szwajcarów, łatwe i szybkie do przygotowania, smaczne i atrakcyjne na spotkania z rodziną, czy przyjaciółmi. Radzimy skosztować, warto!
Języki urzędowe w Szwajcarii - projekt edukacyjny cz.2.
Większość cudzoziemców przyjeżdżających do Szwajcarii jest pod wrażeniem różnorodności języków w tak małym kraju. W Szwajcarii są bowiem cztery języki urzędowe: niemiecki, francuski, włoski i retoromański. Teoretycznie wszystkie cztery języki mają równe prawa. W praktyce jednak mniejsze grupy językowe, choć geograficznie dość jednolite, często muszą dochodzić swoich praw politycznych i gospodarczych. Konstytucja Federalna stanowi, że niemiecki, francuski i włoski są językami urzędowymi w Szwajcarii, podczas gdy retoromański jest językiem urzędowym podczas komunikowania się z osobami, które się nim posługują. Niemiecki, francuski i włoski mają ten sam status w parlamencie, administracji federalnej i wojsku.
Poszczególnymi językami w Szwajcarii porozumiewa się: (szwajcarsko-) niemieckim 63,9% ludności, francuskim 19,5%, włoskim 6,6%, retoromańskim 0,5%, innymi językami 9,5%. Mieszkańcy Szwajcarii często są zmuszeni do nauki jeszcze jednego lub kilku języków lokalnych, ponieważ niektóre miasta, takie jak Bern, Fryburg i Valais są oficjalnie dwujęzyczne, a kanton Gryzonia jest kantonem wielojęzycznym.
Szwajcarsko - niemiecki
Większość Szwajcarów doskonale zna język niemiecki Hochdeutsch (dosłownie ,,wysoki niemiecki”). Jest to standardowa wersja języka niemieckiego, którą poznaje się podczas nauki w szkole. Hochdeutsch doskonale zrozumieją zarówno Niemcy i Austriacy, jak i wszyscy, którzy pilnie uczyli się języka niemieckiego. Jednak Szwajcarzy uważają Hochdeutsch za dziwactwo i niechętnie się nim posługują. Między sobą z prawdziwą przyjemnością rozmawiają w języku szwajcarsko-niemieckim (Schwytzerdütsch – Suisse-Allemand) wydając przy tym, dla nich tylko zrozumiałe, dźwięki podobne do płukania gardła. Po prostu gurgają między sobą.
Tak naprawdę Schwytzerdütsch nie jest jednolitym językiem lecz szwajcarskim lokalnym tworem językowym bazującym na wielu dialektach i stosowanym w najróżniejszych wariantach.
Polski
Deutsch
Schweizerdeutsch
Idę do domu.
Ich gehe heim.
I gang hoam.
I gang ham.
gang huam.
I geh ham.
Jeśli ktoś uczył się niemieckiego poza Szwajcarią, prawdopodobnie nie będzie w stanie zrozumieć ani jednego słowa w języku szwajcarsko-niemieckim (Niemcy też mają z tym trudności). Mało tego - nawet Szwajcarzy mają problemy z komunikacją z ludźmi z innych regionów swojego kraju i to zarówno w formie ustnej, jak i pisemnej, bowiem do dnia dzisiejszego nie ustalono jeszcze oficjalnej gramatyki krajowej (nie ma nawet porozumienia w sprawie, jak się pisze Schwytzerdütsch).
W kraju perfekcyjnych zegarków, niezawodnych banków, niesamowitego porządku publicznego panuje jeden wielki bałagan językowy…
Od bieżącego roku szkolnego klasa Ia naszej szkoły uczestniczy w kolejnej edycji "Akademii Bezpiecznego Puchatka". Szczegóły programu można znaleźć w zakładce "Edukacja wczesnoszkolna"...zapraszamy!!!
Projekt edukacyjny - "DIE SCHWEIZ – LAND UND LEUTE (SZWAJCARIA – KRAJ I LUDZIE)"
W roku szkolnym 2017/2018 realizujemy w naszej szkole projekt edukacyjny
DIE SCHWEIZ – LAND UND LEUTE
SZWAJCARIA – KRAJ I LUDZIE
Uczniowie biorący udział w projekcie pogłębiają swoją wiedzę krajoznawczą, poznają realia życia w tym alpejskim kraju, a także doskonalą znajomość języka niemieckiego poszerzając ją o tzw. szwajcarski niemiecki. Umiejętności te z pewnością przydadzą się do założenia konta w szwajcarskim banku.
CZĘŚĆ I
SZWAJCARSKIE BANKI
Wszyscy wiemy, że Szwajcaria słynie z doskonałych banków, stabilnego pieniądza i tajemnicy bankowej. Niezwykła kreatywność Szwajcarów w kwestii finansowej przejawia się nawet w formach językowych. W języku polskim i niemieckim jest jedno standardowe określenie dla środków płatniczych: pieniądze / das Geld. W szwajcarskim niemieckim jest ich wiele, najpopularniejsze to dä Chlütter, Bazen, Gäut, Gäld. Oto przydatny słowniczek:
Polski
Deutsch
Schweizerdeutsch
pieniądze
das Geld
dä Chlütter
pieniądze
das Geld
Bazen
pieniądze
das Geld
Gäut
pieniądze
das Geld
Gäld
franki
Franken
Stutz
franki
Franken
Stütz
wydawać niepotrzebnie pieniądze
Geld unnötig ausgeben
gänggerlä
Jeszcze niedawno posiadanie konta w szwajcarskim banku wiązało się z koniecznością uzyskania zezwolenia NBP lub łamania obowiązującego w Polsce prawa. Jednak dziś prawo dewizowe uprawnia każdego obywatela do lokowania swoich pieniędzy w dowolnym banku na świecie. W tej sytuacji warto zastanowić się, czy nie lepiej ulokować swoje pieniądze tam, gdzie będą najbardziej bezpieczne, czyli w Szwajcarii. Szwajcaria to kraj neutralny, przez który przechodzi większość światowych zasobów finansowych. To gwarantuje, że kraj ten zawsze będzie pod ochroną wielkich tego świata, zapewniając bezpieczeństwo zgromadzonych tu środków finansowych.
Większość prywatnych banków w Szwajcarii oferuje konta lokacyjne dla klientów o sporych zasobach finansowych. Są tu jednak także banki, które mają w swojej ofercie konta dla wszystkich chętnych, niezależnie od stanu portfela. Do konta wydawane są oczywiście karty bankomatowe, w tym także karty kredytowe. W przypadku kart kredytowych od cudzoziemców wymagany jest depozyt w wysokości 2000 CHF. W przypadku kont osobistych pobierana jest opłata miesięczna w wysokości 5 CHF, jeżeli średni stan środków nie przekracza 7500 CHF, jeśli przekracza wówczas konto prowadzone jest bezpłatnie. Za prowadzenia konta młodzieżowego Jugendkonto i studenckiego Ausbildungskonto banki nie pobierają opłat.
Konta są oprocentowane w wysokości 0,01 % za wyjątkiem kont młodzieżowych i studenckich, których oprocentowanie wynosi 0,75 % rocznie - w przypadku salda do 25.000 CHF. Konta dla dzieci oprocentowane są w wysokości 0,9 % do kwoty 25.000 CHF. Jest to bardzo nowoczesne, tanie, pewne i bezpieczne konto. Jeśli obsługiwane jest przez Internet za pomocą E-Finance to nie ma opłaty za to konto. Wprawdzie szwajcarskie banki nie prowadzą obsługi detalicznej na terenie Polski, ale istnieje możliwość otwarcia konta bez konieczności wyjazdu do Szwajcarii. Każde konto można obsługiwać przez Internet, a wypłat dokonywać za pomocą karty bankomatowej w dowolnym miejscu. Szwajcarskie banki gwarantują bezpieczeństwo wkładów do wysokości 100.000 CHF. Bankructwo banku nie wchodzi w grę, co najwyżej bank zmienia właściciela, co dla posiadacza konta jest bez znaczenia. (cdn)
16 września był w krótkiej (!) historii naszej nowej - starej szkoły dniem szczególnym nie tylko ze względu na to, że w sobotę przyszliśmy do pracy, ale przede wszystkim dlatego, że tego właśnie dnia nasi pierwszoklasiści oficjalnie zostali pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Łobzie.
Stało to się za sprawą uroczytego ślubowania, które dzielne pierwszaki złożyły podczas uroczystego apelu oraz aktu pasowania dokonanego przez dyrektora szkoły p. Mirosława Łowkieta.
Dopełnieniem uroczystości był artystyczny występ starszych kolegów i koleżanek, którzy w ten sposób powitali najmłodszych uczniów w "szkolnej rodzinie", a także zabawa - rywalizacja klas w strefach umysłu, rozrywki i sportu.
Pełniejsza relacja z imprezy wkrótce, a już teraz można obejrzeć więcej zdjęć w
Trochę nietypowo, bo czwartego a nie jak zwykle pierwszego września, ale jednak...zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny!!!
Rok "nowy" w pełnym tego słowa znaczeniu, gdyż od dzisiejszego dnia oficjalnie rozpoczęła swoją działalność, utworzona w miejsce zlikwidowanego Gimnazjum Integracyjnego, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza. Stąd też szczególnie ciepło, słowami dyrektora szkoły p. Mirosława Łowkieta, powitaliśmy w trakcie uroczystego apelu nie tylko uczniów klas siódmych, którzy w naszych murach dokończą szkołę podstawową, ale przede wszystkim tych, którzy będą pisali zupełnie nową historię popularnej niegdyś "trójki", czyli uczniów klas pierwszych rozpoczynających dopiero swoją szkolną przygodę.
Wszystkim życzymy zaś udanego roku szkolnego!!!
a oto nasi nowi uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami...
Klasa Ia - wych. Paula Maciejewska
Klasa VIIa - wych. Joanna Wierudzka
Klasa VIIb - wych. Elżbieta Wójcicka
Klasa VII c - wych. Mariusz Jarema
Klasa VII d - wych. Justyna Karpińska
zobacz też więcej zdjęć w Galerii oraz filmową relację z apelu
w ramach akcji Zachowaj Trzeźwy umysł - tytuł laureata - Magdalena Wojciechowska, Agnieszka Król / opiekun Joanna Marek
Ogólnopolski Konkurs English High Flier
25 miejsce w województwie – Mikołaj Markiewicz / opiekun Mariusz Jarema
Ogólnopolski Konkurs języka Angielskiego „English Ace”
7 miejsce w województwie – Mikołaj Markiewicz / opiekun Mariusz Jarema
7 miejsce w województwie – Mateusz Wiśniewski, 18 miejsce w województwie – Wojciech Zawadzki / opiekun Marta Siwińska
20 miejsce w województwie – Alicja Skrzypczak / opiekun Agnieszka Żuk
Sprachdoktor. Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego
klasy 1
17 miejsce w województwie - Marcel Dudzis / opiekun Joanna Janicka-Lont
23 miejsce w województwie -Dominik Gronowicz, 28 miejsce w województwie - Marek Książczyk / opiekun Beata Zwolińska
klasy 2
12 miejsce w województwie - Maria Ćwikła, 22 miejsce w województwie Magdalena Wojciechowska / opiekun Beata Zwolińska
30 miejsce w województwie - Kornelia Frymus / opiekun Sylwia Michałowska
klasy 3
9 miejsce w województwie - Marta Wójtowicz / opiekun Joanna Janicka-Lont
Deutschfreund. Ogólnopolski Konkurs Języka Niemieckiego
klasy 1
12 miejsce w województwie - Dominik Gronowicz, 20 miejsce w województwie - Małgorzata Łapińska 25 miejsce w województwie - Marek Książczyk / opiekun Beata Zwolińska
25 miejsce - Marcel Dudzis, 29 miejsce - Julia Wojsz / opiekun Joanna Janicka-Lont
klasy 2
8 miejsce w województwie - Magdalena Wojciechowska, 20 miejsce w województwie- Kornelia Pawlak / opiekun Beata Zwolińska
17 miejsce - Mateusz Wiśniewski / opiekun Joanna Janicka-Lont
24 miejsce w województwie - Agnieszka Król , 25 miejsce w województwie - Joanna Galoch, 30 miejsce w województwie - Kornelia Frymus / opiekun Sylwia Michałowska
klasy 3
16 miejsce - Marta Wójtowicz/ opiekun Joanna Janicka-Lont
23 miejsce w województwie - Kacper Leszczyński, 27 miejsce w województwie - Grzegorz Latocha / opiekun Sylwia Michałowska
Olimpiada Matematyczna Juniorów / opiekun Agnieszka Kopryna
udział w zawodach II stopnia – Magdalena Wojciechowska
Pangea- Międzynarodowy Konkurs matematyczny / opiekun Agnieszka Kopryna
finalistka w kategorii 2 klasa gimnazjum – Magdalena Wojciechowska
Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „Rozumiem”/ opiekun Joanna Marek
2 miejsce w kraju, 1 miejsce w województwie – Gabriela Bieniasz
Ogólnopolski Konkurs Alfik Humanistyczny
kl. 1/ opiekun Joanna Marek
wynik bardzo dobry – Małgorzata Łapińska, Marek Książczyk, Maciej Prygiel
wynik dobry - Filip Fojna
kl. 2 / opiekun Jolanta Czajka
wynik bardzo dobry - Kornelia Frymus, Agnieszka Krół, Kornelia Pawlak, Magdalena Wojciechowska
kl. 3 / opiekun Joanna Marek
wynik bardzo dobry – Gabriela Bieniasz, Klaudia Cichosz
wyróżnienie – Joanna Rokosz
Ogólnopolski Konkurs Alfik Historyczny
kl. 1
5 miejsce w województwie – Dorian Bronikowski, 12 miejsce w województwie – Artur Proczak, 14 miejsce w województwie - Bartosz Frankowski, 17 miejsce w województwie – Aleksandra Buksa, Wiktoria Lewandowska, 21 miejsce w województwie – Bartosz Dudzis, 22 miejsce w województwie – Miłosz Jeziorski, 24 miejsce w województwie – Agata Pieróg, 26 miejsce w województwie – Alicja Pieróg, 27 miejsce w województwie – Marcel Dudzis, 29 miejsce w województwie – Karolina Suwała / opiekun Renata Janiszewska
4 miejsce w województwie – Marek Książczyk, 6 miejsce w województwie – Maciej Prygiel, 8 miejsce w województwie – Dominik Gronowicz, 9 miejsce w województwie – Małgorzata Łapińska, 10 miejsce w województwie – Aleksandra Musielska, 15 miejsce w województwie – Amelia Peter, 17 miejsce w województwie – Lena Danowska, 20 miejsce w województwie – Karolina Pobereżko / opiekun Leon Wilk
kl. 2
6 miejsce w województwie – Wiktoria Kopaczewska, Wiktor Krzęćko, 9 miejsce w województwie – Dawid Marchut, 10 miejsce w województwie – Karol Żuk / opiekun Renata Janiszewska
kl. 3
8 miejsce w województwie – Kacper Leszczyński, 22 miejsce w województwie – Grzegorz Latocha / opiekun Leon Wilk
3 miejsce w województwie – Szymon Bogucki, 4 miejsce w województwie – Marta Wójtowicz, 11 miejsce w województwie – Jakub Malinowski, 12 miejsce w województwie – Monika Joniec, 14 miejsce w województwie – Alicja Gongała, 21 miejsce w województwie – Wojciech Wesoły / opiekun Renata Janiszewska
Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo – Planeta” / opiekun Maria Misiun
laureatka I miejsca w kraju – Dominika Przystupa
wynik bardzo dobry w kraju – Alicja Gongala
Ogólnopolski Konkurs „Geo – Planeta Plus” / opiekun Maria Misiun, Mariola Łowkiet
IX Regionalny Konkurs Literacki „Oto ja” / opiekun Joanna Marek
laureatka - 2 miejsce – Amelia Peter
wyróżnienie – Gabriela Bieniasz
Wojewódzki Konkurs „Szkolny Pulitzer”
uzyskanie nominacji na najlepszą gazetkę województwa zachodniopomorskiego / opiekun zespołu redakcyjnego Joanna Marek
Konkursy powiatowe i międzypowiatowe
Międzypowiatowy Turniej Jednego Wiersza O strunę z harfy Homera /
opiekun Joanna Marek
3 miejsce – Patrycja Olejnik
Powiatowy Konkurs literacki HIV nie wybiera - Ty możesz /
opiekun Joanna Marek, Jolanta Czajka
1 miejsce - Gabriela Bieniasz , II miejsce - Amelia Peter i Mateusz Kwolek
III Turniej Językowy w Resku / opiekun Mariusz Jarema, Marta Siwińska
1 miejsce zespół w składzie – Gabriela Bieniasz, Magdalena Wojciechowska, Mateusz Wiśniewski
KonkursTrzymaj Formę / opiekun Edyta Wilk
1 miejsce - Magdalena Rosińska
2 miejsce Natalia Długołęcka
3 miejsce - Oliwia Dobrowolska
Konkursy artystyczne
Konkurs powiatowy w 25. Rocznicę Traktatu Polsko- Niemieckiego organizowany przez ZSMR w Świdwinie / opiekun Ewa Makarewicz
1 miejsce oraz nagroda publiczności – Wiktoria Kopaczewska za pracę plastyczną
3 miejsce – Zuzanna Szymanek
Międzypowiatowy Konkurs Piosenki i Poezji Angielskiej /
opiekun Grzegorz Stefanowski, Agnieszka Żuk, Mariusz Jarema
1 miejsce – Agnieszka Peczyńska
4 miejsce – Maja Dąbrowska
6 miejsce – Zuzanna Szymanek
Wojewódzki Mały Konkurs Recytatorski / opiekun Joanna Marek
wyróżnienie – Maciej Prygiel, Maja Dąbrowska
XI Zachodniopomorski Konkurs Recytatorski O Złotą Lirę Kornela Ujejskiego / opiekun Joanna Marek
wyróżnienie – Maja Dąbrowska
I Wojewódzki Przegląd Form Artystycznych /
opiekun Joanna Marek, Agnieszka Kopryna
finaliści : Maja Dąbrowska, Wojciech Wesoły, Jaśmina Łucyków, Amelia Peter, Filip Fojna, Dominik Marchewka, Gabriela Bieniasz, Michał Łuczak, Marek Książczyk
IV Regionalny Przegląd Piosenki Zimowej i Świątecznej w Lipianach /
opiekun Grzegorz Stefanowski
1 miejsce chór szkolny
X Wojewódzki Przegląd Pieśni Wielkopostnej w Lipianach /
opiekun Grzegorz Stefanowski
1 miejsce – duet Agnieszka Peczyńska, Zuzanna Szymanek
2 miejsce – chór szkolny
Powiatowa Gala Talentów w Drawsku Pomorskim /
opiekun Grzegorz Stefanowski
laureaci nagrody sponsorów - Dominik Gronowicz- pianino, Jagoda Witkowska- praca plastyczna
Przegląd Muzycznych Zespołów Estradowych i Solistów /
opiekun Grzegorz Stefanowski
laureatka etapu powiatowego – Agnieszka Peczyńska
Zawody sportowe
Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych / opiekun Grzegorz Pawlak
2 miejsce - Grzegorz Latocha, Łukasz Bus, Krystian Żurawski, Dominik Liptak, Jakub Krawętek, Norbert Krakus, Radosław Kiarszys, Denis Wejdebach, Rafal Turowski, Damian Laszuk, Sebastian Sypniewski
Mistrzostwa regionu w piłce siatkowej / opiekun Grzegorz Pawlak
4 miejsce - Agnieszka Król, Kornelia Pawlak, Jaśmina Łucyków, Julia Jagiełło, Amelia Kuziemska, , Martyna Żabińska
Mistrzostwa powiatu w koszykówce chłopców / opiekun Grzegorz Pawlak
2 miejsce - Radosław Kiarszys, Wojciech Wesoły, Grzegorz Latocha, Kacper Leszczyński, Jakub Kulik, Dawid Kantor, Łukasz Bus, Wojciech Zawadzki, Bartosz Pietrus
Mistrzostwa powiatu w piłce nożnej / opiekun Grzegorz Pawlak
2 miejsce- Grzegorz Latocha, Norbert Żegota, Dominik Liptak, Jakub Krawętek, Denis Szklarski, Norbert Krakus, Łukasz Bus, Marcel Trabszo, Denis Wejdebach, Sebasatian Sypniewski, Jakub Rajca, Marek Białoskórski, Jakub Stępiński
Mistrzostwa Powiatu w skoku wzwyż / opiekun Grzegorz Pawlak
1 miejsce - Paula Piwowarczyk
1 miejsce - Wojciech Wesoły
3 miejsce - Sara Wołoszyn, Radosław Kiarszys
Mistrzostwa Województwa w Badmintonie / opiekun G. Pawlak
5 miejsce chłopców- Grzegorz Latocha, Kacper Leszczyński, Oskar Kargul
6 miejsce dziewcząt - Alicja Staniszewska, Aleksandra Firsiof
Mistrzostwa Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych / opiekun G. Pawlak
Mistrzostwa Województwa w Szkolnej Lidze LA / opiekun Grzegorz Pawlak, Mariusz Poniewiera
12 miejsce - Grzegorz Latocha, Norbert Żegota, Dominik Liptak, Jakub Krawętek, Hubert Horbacz, Sebasatian Sypniewski, Wojciech Wesoły, Radosław Kiarszys, Jakub Krawętek, Łukasz Bus, Kacper Leszczyński, Bartosz Pietrus, Jakub Malinowski, Jakub Stępiński
XVII Biegi Przełajowe „Szukamy talentów” w Dobrej / opiekun Mariusz Poniewiera
II miejsce - Agata Pieróg, Alicja Pieróg, Wiktoria Lewandowska, Aleksandra Kurkus, Magdalena Teis, Magdalena Rosińska, Martyna Wilk, Kornelia Pawlak, Alicja Staniszewska, Natalia Cichosz
Jesień Biegowa w Węgorzynie / opiekun Mariusz Poniewiera
1 miejsce - Alicja Pieróg
2 miejsce - Agata Pieróg
3 miejsce - Wiktoria Lewandowska
Powiatowe Mistrzostwa Szkolnej Ligii LA / opiekun Mariusz Poniewiera, Kazimierz Mikul
1 miejsce - Agata Pieróg, Alicja Pieróg, Wiktoria Lewandowska, Natalia Cichosz, Magdalena Teis, Martyna Wilk, Kornelia Pawlak, Patrycja Sulejewska, Jaśmina Łucyków, Sara Wołoszyn, Paula Piwowarczyk, Aleksandra Kurkus, Aleksandra Papina, Monika Perzyńska
Wojewódzkie Mistrzostwa Szkolnej Ligii LA / opiekun Mariusz Poniewiera, Kazimierz Mikul
Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej / opiekun Mariusz Poniewiera
1 miejsce - Grzegorz Latocha, Kacper Leszczyński, Bartosz Pietrus, Radosław Kiarszys, Jakub Kulik, Jacek Sola, Wojciech Frankowski, Łukasz Żmuda, Norbert Żegota
Mistrzostwa Regionu w piłce siatkowej / opiekun Mariusz Poniewiera
3 miejsce - Grzegorz Latocha, Kacper Leszczyński, Bartosz Pietrus, Radosław Kiarszys, Jakub Kulik, Jacek Sola, Wojciech Frankowski,
Mistrzostwach Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych /
opiekun Mariusz Poniewiera, Kazimierz Mikul
IV 4 miejsce - Agata Pieróg, Alicja Pieróg, Wiktoria Lewandowska, Natalia Cichosz, Magdalena Teis, Martyna Wilk, Kornelia Pawlak, Magdalena Rosińska, Aleksandra Kurkus, Alicja Staniszewska, Klaudia Tyrańska, Julia Wojsz
Mistrzostwa Powiatu Indywidualne w LA / opiekun Mariusz Poniewiera, Kazimierz Mikul
Zakończenie roku szkolnego w gimnazjum, czyli gratulacje i nagrody
23 czerwca 2017 r. zaproszeni goście, uczniowie i nauczyciele zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Ostatni raz wprowadzono sztandar Gimnazjum Integracyjnego im. Adama Mickiewicza w Łobzie. Od 1 września 2017 r. gimnazjum zostanie przekształcone, będzie Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Łobzie. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego i hymnu szkoły nastąpiła część oficjalna akademii. Dyrektor szkoły pan Mirosław Łowkiet przedstawił liczne osiągnięcia uczniów w konkursach i zawodach o zasięgu ogólnopolskim, wojewódzkim, międzypowiatowym i powiatowym. Wymienił również trzecioklasistów, którzy uzyskali bardzo wysokie wyniki z egzaminów gimnazjalnych. Pan dyrektor zaznaczył, że takie sukcesy można osiągnąć dzięki zdolnościom, lecz głównie to zasługa systematycznej i wytrwałej pracy uczniów i nauczycieli.
Koniec roku szkolnego jest miłym i wyczekiwanym dniem, ponieważ kojarzy się ze zbliżającymi się wakacjami, stanowi też okazję, aby wyróżnić najlepszych uczniów i pogratulować rodzicom sukcesu wychowawczego. Jako pierwszy wręczył nagrody Burmistrz Łobza pan Piotr Ćwikła. Otrzymali je trzecioklasiści: Gabriela Bieniasz, Szymon Bogucki, Agnieszka Peczyńska za bardzo wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia w konkursach na szczeblu co najmniej wojewódzkim oraz pierwszoklasistka Agata Pieróg za szczególne osiągnięcia sportowe.
Po raz kolejny Pan Antoni Gutkowski ufundował nagrody wybranym gimnazjalistom. Podkreślił, że zawsze stawiał za wzór uczniów, którzy chcieli zdobywać wiedzę, ale znajdowali też czas na rozwijanie własnych zainteresowań. W tym roku na wyróżnienie Pana A. Gutkowskiego zasłużyli: Gabriela Bieniasz, Szymon Bogucki i Magdalena Wojciechowska.
Okazało się, że Pan Mirosław Łowkiet również docenił takie cechy, jak wzorową postawę wobec obowiązków, pracowitość, rozwijanie pasji, czego dowodem stała się Nagroda Dyrektora wręczona Magdalenie Wojciechowskiej.
Pochwały i nagrody rzeczowe otrzymali również uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach wojewódzkich organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, tj. Szymon Bogucki (finalista Konkursu Chemicznego oraz Konkursu Matematycznego), Agata Radecka (finalistka Konkursu Chemicznego), Magdalena Wojciechowska (finalistka Konkursu Polonistycznego), Mateusz Wiśniewski (finalista Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie).
Dwanaścioro uczniów złożyło swój wpis w Złotej Księdze, czyli uzyskało celujące i bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe lub bardzo dobre zachowanie, tj. Marek Książczyk, Michał Łuczak, Amelia Peter, Nikola Zajner (klasa pierwsza), Kornelia Frymus, Wiktoria Kopaczewska, Dominik Marchewka, Kornelia Pawlak, Magdalena Wojciechowska, (klasa druga), Gabriela Bieniasz, Kacper Leszczyński, Jakub Malinowski (klasa trzecia).
Ponadto grono najlepszych uczniów, czyli tych, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce (średnia ocen 5,0 bez stopni dostatecznych), wzorowe lub bardzo dobre zachowanie utworzyli: Aleksandra Buksa, Karolina Suwała (klasa pierwsza), Agnieszka Król (klasa druga), Szymon Bogucki, Alicja Gongała, Sandra Mydło, Patrycja Olejnik, Agnieszka Peczyńska, Marta Wójtowicz (klasa trzecia).
Nagrody za szczególne osiągnięcia w konkursach i wysokie wyniki w nauce otrzymali Szymon Bogucki, Agnieszka Peczyńska, Agata Radecka, Dominika Przystupa, Mateusz Wiśniewski, natomiast za osiągnięcia sportowe nagrody odebrały Agata Pieróg, Alicja Pieróg, Natalia Cichosz, Wiktoria Lewandowska.
Wyróżniono również siedmioro uczniów, którzy nie opuścili ani jednego dnia nauki w szkole, tj. Kacpra Kościukiewicza (z klasy pierwszej), Martynę Kierzkowską, Kornelię Pawlak (z klasy drugiej), Karinę Bereżańską, Monikę Joniec, Damiana Kołodzieja, Marcina Płuciennika (z klasy trzeciej).
Za reprezentowanie gimnazjum i sukcesy w sporcie, przy czym co najmniej dobrą ocenę zachowania otrzymali pamiątkowe medale następujący uczniowie z klas pierwszych: Natalia Cichosz, Aleksandra Firsiof, Nornert Krakus, Wiktoria Lewandowska, Agata Pieróg, Alicja Pieróg, Alicja Staniszewska, Denis Wejdebach, Martyna Wilk, Julia Wojsz; z klas drugich: Łukasz Bus, Aleksandra Draczyńska, Jakub Krawętek , Agnieszka Król, Aleksandra Papina, Kornelia Pawlak, Paula Piwowarczyk, Patrycja Sulejewska, Sebastian Sypniewski, Magda Teis, Magdalena Wojciechowska, Sara Wołoszyn, Martyna Żabińska; z klas trzecich: Wojciech Frankowski, Alicja Gongała, Julia Jagiełło, Klaudia Kasprzak, Olga Klimek, Jakub Kolej, Grzegorz Latocha, Kacper Leszczyński Jaśmina Łucyków, Łukasz Żmuda.
Tytuły najlepszych sportowców ogłosił prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Promyk” pan Grzegorz Pawlak, zasłużone nagrody odebrali Kacper Leszczyński, Grzegorz Latocha, Radosław Kiarszys.
Wszyscy nagrodzeni uczniowie zapracowali na uznanie, o czym świadczyły gromkie brawa, jakie otrzymali od swoich rówieśników, nauczycieli i rodziców.
Do życzeń i gratulacji dołączyli się zaproszeni goście, którzy dziękowali za współpracę ze szkołą, tj. pani Zofia Majchrowicz, prezes łobeskiego koła Związku Sybiraków, przedstawicielki Rady Rodziców- panie Aleksandra Gronowicz oraz Sylwia Pobereżko. Natomiast pani wicestarosta Grażyna Karpowicz wręczyła panu dyrektorowi Mirosławowi Łowkietowi, jako ostatniemu dyrektorowi szkoły gimnazjalnej, podziękowanie za dbałość i rozwój uczniów, pomoc wychowankom i ich rodzicom, osiąganie dobrych wyników w edukacji. Pani wicestarosta podarowała również szkole 2 egz. książki "Historia w Powiecie Łobeskim", podkreślając, że z nowym rokiem szkolnym gimnazja również przejdą do historii, gdyż wprowadzana od 1 września reforma oświaty spowoduje ich likwidację.
Na koniec uczniowie klas trzecich w miły sposób pożegnali szkołę. Było wiele kwiatów, poważnych, lecz sympatycznych słów skierowanych do nauczycieli, wychowawców, rodziców i kolegów. Zaprezentowany dowcipny montaż słowno-muzyczny spowodował, że uczniowie w doskonałych nastrojach udali się na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami.
Insta.Ling jest stroną www do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. W roku szkolnym 2016/2017 program ten był realizowany przez nauczycieli języka angielskiego: panią Agnieszkę Żuk, panią Martę Siwińską i pana Mariusza Jaremę. Do programu przystąpili uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich naszej szkoły. Nauczyciele regularnie przydzielali uczniom słówka z przerobionego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzali je w domu. Zadanie polegało na uzupełnieniu zdania brakującym słówkiem, które uczniowie musieli przetłumaczyć z języka polskiego na język angielski. Główną ideą programu jest systematyczne powtarzanie danego słownictwa - uczniowie powinni pięciokrotnie w ciągu tygodnia zalogować się na stronę i wykonać zadanie. Oprócz tego każdy miał możliwość posłuchać prawidłowej wymowy danego słowa i powtórzyć je. Dzięki temu ćwiczyliśmy nie tylko pisownię, ale także wymowę. Nauczyciel, jak i rodzice dostawali szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce. Na koniec każdego tygodnia każdy uczestnik programu otrzymywał ocenę tygodniową, a na koniec miesiąca ocenę miesięczną, która była umieszczana w dzienniku. Była to dodatkowa motywacja dla uczniów, którzy w ten sposób byli nagradzani za swoją systematyczną pracę w programie. Insta.Ling dbał o to, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Jeżeli uczeń miał problemy z jakąś grupą słownictwa, to program automatycznie co jakiś czas powracał do tego słownictwa.
Mamy nadzieję, że udział w programie Insta.Ling był dla uczniów nie tylko dodatkową formą nauki języka obcego, ale także zabawą, podczas której mogli rozwijać swoje umiejętności językowe. Zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych edycjach programu Insta.Ling w roku szkolnym 2017/2018.
W dniu 02.06.2017 r. w Gimnazjum Integracyjnym odbyły się obchody Dnia Dziecka. Członkowie zespołu wychowawczego we współpracy z Radą Rodziców zapewnili gimnazjalistom wiele atrakcji. Po sprawdzeniu obecności przez wychowawców, uczniowie pod ich opieką udali się na plac szkolny, gdzie p. dyrektor Mirosław Łowkiet i p. psycholog Agnieszka Grzeszczak złożyli życzenia uczniom oraz przedstawili harmonogram dnia.
Następnie uczniowie pod opieką wychowawców udali się do poszczególnych stref:
sportu i rekreacji, rozrywki oraz siły umysłu. Zajęcia w każdej ze stref trwały 60 min. Jednocześnie w danej strefie były tylko klasy z jednego poziomu, które między sobą rywalizowały z zaangażowaniem i uśmiechem na ustach. Często wspomagani przez wychowawców, którzy wykazywali się swoimi talentami, np. w konkursie karaoke, wykonując (z gracją) skoki przez skakankę na czas, bądź angażując się w przeciąganie liny
i inne zabawy.
Po wyznaczonym czasie uczniowie z poszczególnych klas zmieniali strefy. Osobami odpowiedzialnymi za organizację stref oraz odbywające się tam konkurencje byli członkowie Zespołu Wychowawczego, mocno wspomagani przez zaangażowanych nauczycieli: strefa sportu i rekreacji – Grzegorz Pawlak, Anna Nowakowska, Dorota Łykowska, Mariusz Poniewiera i Renata Janiszewska; strefa siły umysłu: Agnieszka Grzeszczak, Justyna Karpińska, Beata Zwolińska i Beata Puchalska; strefa rozrywki Edyta Wilk, Grzegorz Stefanowski, Joanna Janicka-Lont oraz Ewa Makarewicz.
W czasie obchodów był poczęstunek pączkami, a także grillowane kiełbaski i woda, które ufundowane zostały przez Radę Rodziców.
Ok. godz. 10 dwoma wozami bojowymi przyjechała Państwowa Straż Pożarna w celu przeprowadzenia zajęć z zakresu zachowania bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie podczas zajęć przeprowadzonych przez dowódcę zastępu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łobzie- mł. aspiranta Tomasza Łuczaka -mogli spróbować swoich umiejętności, ćwicząc na fantomie. Ponadto przez ww. strażaka, który również wykonuje pracę ratownika medycznego, została przeprowadzona profilaktyczna prelekcja nt. „nowych narkotyków”- dopalaczy.
Ponieważ temperatura w tym dniu sięgała prawie 30 stopni, strażacy w ramach (mokrej) niespodzianki schłodzili uczniów wodą.
Po spotkaniu ze strażakami, zgodnie z harmonogramem, uczniowie powrócili do zabaw i zdrowej rywalizacji w poszczególnych strefach.
Zabawa skończyła się ok. godz. 13:00, nastąpiło komisyjne podliczenie punktów (skład komisji: M. Łowkiet- dyrektor szkoły, R. Janiszewska- opiekun Rady Rodziców,
A. Gronowicz- przewodnicząca Rady Rodziców) i wyłonienie zwycięzców na każdym poziomie. Różnice punktowe między klasami były niewielkie.
Pośród klas I klasyfikacja wyglądała następująco: I miejsce- uczniowie z klasy I b, (wych. J.Marek) II miejsce- jednocześnie uczniowie z klasy Ia (wych. M. Rokosz) i If (wych. M. Siwińska). Wśród klas II zwyciężyli uczniowie z klasy IIa (wych. J. Zdanowicz), a drugie miejsce ex aequo uczniowie z klasy IId ( wych. p. S. Michałowska) i IIe (wych. p. A. Sak). Spośród klas III zwycięskie I miejsce zajęli uczniowie z klasy IIId (wych. M. Jarema), II miejsce uczniowie z klasy IIIc (wych. L. Wilk) i III miejsce uczniowie z klasy IIIb (wych. A. Żuk). Zwycięzcy zostali nagrodzenie dyplomami, słodyczami i lodami, które również ufundowała Rada Rodziców. Uczniowie z pozostałych klas otrzymali dyplomy za aktywny udział i lody.
Jednak w tym dniu każdy zespół klasowy był zwycięski, gdyż najważniejsza była dobra zabawa i uśmiech na twarzy młodego człowieka oraz zaangażowanie wychowawców, którzy dzielnie wspomagali swoje zespoły, wykonując (z poświęceniem) razem z uczniami zadania, bądź ich dopingując. Ponadto uczniowie dzielnie walczyli w każdej konkurencji, współpracując między sobą.
Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy udziale całego grona pedagogicznego oraz Rady Rodziców.
W roku szkolnym 2016/2017 odbył się konkurs Szkolnej Kasy Oszczędności pn. „Mistrz oszczędzania” . Konkurs trwał od września do maja. W konkursie tym wzięli udział wszyscy uczniowie należący do SKO tj. 7 osób. Szanse na zwycięstwo w konkursie mieli uczniowie, którzy systematycznie tzn. minimum raz w miesiącu dokonywali wpłat na książeczkę SKO. Liczyła się ilość wpłat, a nie ich wysokość.
Konkurs ten miał na celu promocję i kształtowanie idei systematycznego oszczędzania wśród uczniów oraz kształtowanie umiejętności racjonalnego gospodarowania posiadanymi środkami finansowymi. W konkursie „Mistrz oszczędzania” zwyciężył Marcin Płuciennik z klasy III c. Zwycięzca konkursu otrzymał nagrodę ufundowaną przez Bank Spółdzielczy pod którego patronatem działa Szkolna Kasa Oszczędności. Udział w konkursie był dla uczniów okazją do nauki szlachetnej rywalizacji i zdrowej konkurencji.
Wielkim sukcesem zakończył się występ naszej uczennicy Agaty Pieróg z k.l na Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w Białogardzie. Reprezentantka naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce i zdobyła tytuł mistrzyni województwa w biegu na 300 m. wynikiem 41,29 sekundy. Agata także świetnie spisała się w biegu na 100 metrów, w którym zajęła trzecie miejsce uzyskując12,70 sekundy. Oba rezultaty to wyniki życiowe Agaty.
O podium otarła się w biegu na 1000 m. Wiktoria Lewandowska, która zajęła czwarte miejsce.
Wielkie gratulacje dla zawodniczek oraz ich trenera Kazimierza Mikula.
Krajowa Odznaka Jakości dla projektu „Mission Possible”
Krajowa Odznaka Jakości dla projektu „Mission Possible”
Po raz kolejny projekt realizowany przez naszych uczniów na europejskiej platformie eTwinning otrzymał Krajową Odznakę Jakości. W projekcie "Mission Possible" uczestniczyły szkoły z Turcji, Polski, Gruzji, Czech, Estonii i Finlandii.
Celem przyznawania Krajowej Odznaki Jakości jest: wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.
Aby otrzymać taką odznakę należy spełnić wiele wymagań, z którymi świetnie poradzili sobie nasi uczniowie – Aleksandra Buksa, Nikola Kędzior, Klaudia Tyrańska, Magdalena Rosińska, Bartosz Frankowski, Dorian Bronikowski, Artur Proczak, Wiktor Krzęćko pod opieką p.Agnieszki Żuk.
„Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”
19 maja 2017 r. w sali sesyjnej Urzędu Miasta w Szczecinie nagrodzono uroczyście półfinalistów Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno - Środowiskowego organizowanego przez Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy. Uczestników konkursu powitali, a potem nagrodzili: wiceprezydent Szczecina Marcin Pawlicki, prof. Władysław Mizerski – dyrektor Muzeum Geologicznego w Warszawie i Dariusz Matejski, wicedyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Szczecinie.
Uczennica klasy III c Gabriela Bieniasz została laureatką półfinału tego konkursu. Gabriela zakwalifikowała się do etapu regionalnego pisząc pracę pt. ”Geologiczna barwy Ziemi - Historia bałtyckiego skarbu”. Następnym etapem konkursu był test, w którym uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu zagrożeń środowiska przyrodniczego oraz procesów geologicznych zachodzących w dziejach Ziemi. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a nasza uczennica uzyskała w nim WYRÓŻNIENIE. Gabriela otrzymała nagrody książkowe oraz powerbank.
Podstawowym celem konkursu było upowszechnianie historii Ziemi i zagrożeń jej środowiska, uświadamianie roli i odpowiedzialności człowieka za zmiany zachodzące w tym środowisku. W tym roku konkurs zorganizowano po raz osiemnasty, a jego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, z terenu województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego.
Mecenat i patronat honorowy nad organizacją półfinału objęli: prezydent Miasta Szczecin oraz Zachodniopomorski i Lubuski Kurator Oświaty.